Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej

DO rozpoczęcie przygotowania do ponownego oddania się Maryi POZOSTAŁO 16 DNI

Formularz logowania

Strefa użytkownika

Nie pamiętasz hasła? Kliknij
Chcesz stworzyć konto? Kliknij

Majówka 2018

Tegoroczna majówka "Przy Drodze" w ogrodzie sióstr niepokalanek w gdańskim Nowym Porcie miała wyjątkowy charakter.

W poniedziałek 21 maja 2018 r. odbyło się uroczyste poświęcenie groty i figury Matki Bożej Niepokalanej. Poświęcenia dokonał proboszcz parafii Św. Jadwigi Śląskiej − Ks. Paweł Górny. Figurę, która ma ponad wiekową historię, ofiarowała ze swojego rodzinnego domu Pani Urszula Żołnierczyk. W czasach pierwszej i drugiej wojny światowej Matka Boża w cudowny sposób ochraniała domowników. Potem Pani Ula odziedziczyła ją po swojej mamie, a teraz przekazała siostrom, aby z tego miejsca Maryja upraszała błogosławieństwo dla naszej Parafii w Nowym Porcie. 
Grotę wybudował Paweł Monastyrski z Gdyni, a wykończyli Panowie z Semper Fidelis: Edward Komosa i Wacław Pawłowski. Nabożeństwo majowe w bardzo bogatej oprawie prowadził Ks. dr Rafał Nowicki – pomysłodawca postawienia Figury Matki Bożej w ogrodzie sióstr, który tym razem pomieścił około 200 osób. Po modlitwie odbyła się okolicznościowa agapa, na którą wszyscy chętnie zostali. Wierzymy, że Matka Boża będzie zsyłać na nasz dom i naszą dzielnicę obfite łaski i Boże błogosławieństwo.

Zachęcamy do lektury pozostałych artykułów

 • Młodzi Konsekrowani

  W dniach od 13 do 16 września 2018 roku siostry: Bożena, Małgorzata, Małgorzata i Karolina wzięły udział w III Kongresie Młodych Konsekrowanych, który odbył się w Krakowie w Centrum Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą o godzinie 16.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Następnie prawie 900 młodych osób konsekrowanych przeszło z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Centrum Jana Pawła II, gdzie nastąpiło przywitanie i krótkie zapoznanie.

  dowiedz się więcej »
 • PPH 2018

  29 czerwca 2018
  PPH 2018
  W dniach 23-28 czerwca 2018 r. po raz kolejny śladami o. Honorata z Zakroczymia do Nowego Miasta przeszła Piesza Pielgrzymka Honoracka.
  dowiedz się więcej »
 • Rekolekcje Wilno 2018

  21 czerwca 2018
  Rekolekcje Wilno 2018
  W dniach 18-20.06 w Wilnie-Trynapolu odbyły się rekolekcje dla młodzieży polskiej ze szkół wileńskich.
  dowiedz się więcej »
 • Uczniowie z wizytą w seminarium
  15 czerwca najstarsze klasy w naszej szkole im. Jana Heweliusza w Gdańsku, z wychowawcami i s. Klarą wyruszyły na wycieczkę do Gdańskiego Seminarium Duchownego, by od strony praktycznej poznać miejsce gdzie kształtuje się powołanie kapłańskie.
  dowiedz się więcej »
 • Gdańsk na Lednicy

  03 czerwca 2018
  Gdańsk na Lednicy
  2 czerwca przedstawicielki parafii św.  Jadwigi w Gdańsku Nowym Porcie uczestniczyły w spotkaniu młodzieży na Polach Lednickich.
  dowiedz się więcej »
 • Festiwal poezji i piosenki Maryjnej w Gdańsku
  W Szkole Podstawowej im. Jana Heweliusza w Gdańsku odbył się Festiwal Poezji i Piosenki Maryjnej 2018.
  dowiedz się więcej »
 • Wizytacja kanoniczna w Zakopanem
  Dnia 4 maja 2018 roku zakopiańska Wspólnota Sióstr Niepokalanek przyjmowała dostojnego Gościa w osobie J.E. Ks. Bpa Jana Szkodonia, który w tych dniach odbywał wizytację kanoniczną w naszej parafii św. Antoniego na Bystrym.
  dowiedz się więcej »