Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej

DO rozpoczęcie przygotowania do ponownego oddania się Maryi POZOSTAŁO 16 DNI

Formularz logowania

Strefa użytkownika

Nie pamiętasz hasła? Kliknij
Chcesz stworzyć konto? Kliknij

Wizytacja kanoniczna w Zakopanem

Dnia 4 maja 2018 roku zakopiańska Wspólnota Sióstr Niepokalanek przyjmowała dostojnego Gościa w osobie J.E. Ks. Bpa Jana Szkodonia, który w tych dniach odbywał wizytację kanoniczną w naszej parafii św. Antoniego na Bystrym.

Księdzu Biskupowi towarzyszył Ojciec Proboszcz − Antoni Mąka. Spotkanie rozpoczęło się w kaplicy wspólną modlitwą, na zakończenie której Ks. Biskup udzielił siostrom pasterskiego błogosławieństwa.
Następnie obecni udali się do refektarza na wspólną herbatę. W rozmowie Ks. Biskup żywo interesował się zarówno historią naszego domu, jak i obecną posługą sióstr w Zakopanem. W krótkich słowach podziękował siostrom za ich obecność, modlitwę i pracę, którą podejmują na tym miejscu już od 90 lat. Ks. Biskup zwrócił się do Sióstr z prośbą o dar modlitwy w intencji Jego posługiwania w archidiecezji krakowskiej a szczególnie na czas wizytacji kanonicznej na Podhalu. Następnie dokonał wpisu w domowej Księdze Wizytacji. Spotkanie zakończyła wspólna fotografia.  
Jesteśmy wdzięczne Panu Bogu za dar wizyty Księdza Biskupa, wspólną modlitwę, słowo pasterskiego umocnienia i błogosławieństwo. Ufamy, że to spotkanie pomoże nam jeszcze lepiej realizować nasz charyzmat bycia „aniołami opiekuńczymi ludzi miast”.

Zachęcamy do lektury pozostałych artykułów

 • Młodzi Konsekrowani

  W dniach od 13 do 16 września 2018 roku siostry: Bożena, Małgorzata, Małgorzata i Karolina wzięły udział w III Kongresie Młodych Konsekrowanych, który odbył się w Krakowie w Centrum Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą o godzinie 16.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Następnie prawie 900 młodych osób konsekrowanych przeszło z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Centrum Jana Pawła II, gdzie nastąpiło przywitanie i krótkie zapoznanie.

  dowiedz się więcej »
 • PPH 2018

  29 czerwca 2018
  PPH 2018
  W dniach 23-28 czerwca 2018 r. po raz kolejny śladami o. Honorata z Zakroczymia do Nowego Miasta przeszła Piesza Pielgrzymka Honoracka.
  dowiedz się więcej »
 • Rekolekcje Wilno 2018

  21 czerwca 2018
  Rekolekcje Wilno 2018
  W dniach 18-20.06 w Wilnie-Trynapolu odbyły się rekolekcje dla młodzieży polskiej ze szkół wileńskich.
  dowiedz się więcej »
 • Uczniowie z wizytą w seminarium
  15 czerwca najstarsze klasy w naszej szkole im. Jana Heweliusza w Gdańsku, z wychowawcami i s. Klarą wyruszyły na wycieczkę do Gdańskiego Seminarium Duchownego, by od strony praktycznej poznać miejsce gdzie kształtuje się powołanie kapłańskie.
  dowiedz się więcej »
 • Gdańsk na Lednicy

  03 czerwca 2018
  Gdańsk na Lednicy
  2 czerwca przedstawicielki parafii św.  Jadwigi w Gdańsku Nowym Porcie uczestniczyły w spotkaniu młodzieży na Polach Lednickich.
  dowiedz się więcej »
 • Festiwal poezji i piosenki Maryjnej w Gdańsku
  W Szkole Podstawowej im. Jana Heweliusza w Gdańsku odbył się Festiwal Poezji i Piosenki Maryjnej 2018.
  dowiedz się więcej »
 • Majówka 2018
  Tegoroczna majówka "Przy Drodze" w ogrodzie sióstr niepokalanek w gdańskim Nowym Porcie miała wyjątkowy charakter.

  dowiedz się więcej »