Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej

Formularz logowania

Strefa użytkownika

Nie pamiętasz hasła? Kliknij
Chcesz stworzyć konto? Kliknij

Aktualności

 • Nowenna do bł. Honorata

  08 października 2010
  Nowenna do bł. Honorata W dniach 4 - 12 października w kapucyńskim kościele w Nowym Mieście przez nowennę przygotowujemy się do uroczystości bł. Honorata Koźmińskiego. dowiedz się więcej »
 • Dzień skupienia-wrzesień 2010r. W dniach 25-26.09.2010r. w Nowym Mieście nad Pilicą młodzież przeżywała swoje dni skupienia. Temat brzmiał: "Franciszku, dlaczego za Tobą?" dowiedz się więcej »
 • 18 września w Nowym Mieście n. Pilicą odbyło się spotkanie sióstr juniorystek zgromadzeń honorackich. Spotkanie to poświęcone było modlitwie. Siostry wysłuchały konferencji s. Elżbiety i o. Grzegorza. Był również czas na adorację Najświętszego Sakramentu oraz na wspólne rozmowy.
 • Pielgrzymka do Smarkowa Kolejny raz wybraliśmy się na szlak pielgrzymkowy. Tym razem do miejscowości Smarków k/Końskich. Znajduje się tam kaplica pw. św. Stanisława Kostki i przez jego wstawiennictwo polecaliśmy naszą Ojczyznę, a w sposób szczególny polskie dzieci i młodzież.
  dowiedz się więcej »
 • Czuwanie w Poznaniu 11 września br. grupa sióstr z Nowego Miasta w autokarowej pielgrzymce udała się na nocne czuwanie (organizowane już po raz drugi w ramach wielkiej nowenny przed 100-leciem śmierci bł. o. Honorata Koźmińskiego) do sanktuarium bł. s. Sancji Szymkowiak - serafitki, w Poznaniu. dowiedz się więcej »
 • Spotkanie współpracowników misyjnych Jak co roku, grupa współpracowników misyjnych Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, czyli Księży Pallotynów z okolic Nowego Miasta zebrała się w naszej zakonnej kaplicy. Dzień skupienia rozpoczął się adoracją Najświętszego Sakramentu, następnie ks. Jan odprawił Mszę Św. w intencji tych, którzy pomagają głosić Chrystusa tam, gdzie nie jest jeszcze znany.
  dowiedz się więcej »
 • Już po raz 11. mieszkańcy dekanatu koneckiego i okolic, w duchu dziękczynienia za koronację obrazu , pielgrzymowali do Matki Bożej Wychowawczyni z Czarnej. dowiedz się więcej »
 • Spotkanie kółka misyjnego   W piątek (10 września) w naszej wspólnocie hrubieszowskiej odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie kółka misyjnego dzieci. Po modlitwie w kaplicy mali misjonarze wzięli się za robienie ... szyszek z samodzielnie zakupionych produktów. Emocji i słodyczy "krówkowej" było co niemiara. Wystarczyło jeszcze dla nieobecnych,  czyli rodziców i rodzeństwa dzieci. dowiedz się więcej »
 • Pierwsze śluby braci kapucynów W święto Narodzenia Matki Bożej ośmiu braci mniejszych kapucynów złożyło swoją pierwszą profesję zakonną, ślubując Bogu przez okres 14 miesięcy żyć w czystości, w posłuszeństwie i bez własności.

  dowiedz się więcej »
 • Druga edycja "szkoły maryjnej" W dniach 3-5 września 2010r. 42 siostry wspólnoty niepokalanek uczestniczyło w 2 edycji "szkoły maryjnej". Tym razem spotkanie odbyło się w Częstochowie, w domu św. Gabriela, prowadzonym przez braci gabrielistów. Podczas wykładów pochylaliśmy się nad postacią Maryi, przyglądając się Jej życiu i ucząc się Jej postaw.

  dowiedz się więcej »