Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej

Formularz logowania

Strefa użytkownika

Nie pamiętasz hasła? Kliknij
Chcesz stworzyć konto? Kliknij

Aktualności

 • "Czadowa" rekreacja


  We wtorkowy wieczór 11.05.2010r. cała wspólnota niepokalanek w Nowym Mieście zgromadziła się na rekreacji. Tym razem było to wyjątkowe spotkanie, poświęcone misjom. S. Barbara dzieliła się z nami swoim życiem, codzienną pracą, doświadczeniami. Przywiozła także z "czarnego lądu" małe co-nieco: orzeszki, suszone mango i masło fistaszkowe.

 • Witaj w domu

  10 maja 2010
  Witaj w domu
  Siostra Barbara Kratiuk już jest na ojczystej ziemi. Wszyscy witaliśmy ją z radością i bukietem polskich kwiatów, dziękując Bogu za szczęśliwą podróż. Mówiła, że z różańcem w ręku misjonarzowi nie może się nic stać. Nawet skok temperatur nie jest wtedy taki straszny: w Dżamenie było 55 stopni, w Paryżu 7, a w Polsce 20. Przekazała nam serdeczne pozdrowienia od sióstr, które tam pozostały, od braci kapucynów, proboszcza Lazara, od "mamy" Luizy i wszystkich-małych i dużych.
   
  dowiedz się więcej »
 • Dzień skupienia 27-28 luty Kolejny raz w Nowym Mieście n/Pilicą odbył się dzień skupienia dla dziewcząt (27-28 luty). Tematem przewodnim tego dnia było „Odkrywanie swoich pragnień razem ze św. Franciszkiem z Asyżu pochylając się nad Słowem Bożym”. „Prosiłem o – WSZYSTKO - bym mógł cieszyć się życiem; Otrzymałem – ŻYCIE- bym mógł cieszyć się wszystkim.” Jakie są Twoje cele, pragnienia – o co Ci w życiu chodzi? Masz wielkie pragnienia, ale czy czasem ich nie zagłuszasz, że to Ci potrzebne, i to, i to, i to... musisz więcej mieć niż być, a przecież nie to stanowi o twojej wartości. Bóg pyta – komu lepiej służyć: Panu, czy słudze? Odpowiadasz: oczywiście, że Panu! Dlaczego więc opuszczasz Pana dla sługi?! Odkryj, że Bogu na Tobie zależy! Panie co chcesz abym czynił? dowiedz się więcej »